wnętrza

Gabinet lekarski – aranżacja przyjazna pacjentowi

W rękach pacjenta leży wybór lekarza który się nim zaopiekuje.  Wnętrze naszego gabinetu może być jednym z decyzyjnych czynników wyboru, gdyż większość z nas lubi przebywać w miejscach estetycznie i gustownie urządzonych. Gabinet to inwestycja dlatego warto sie zastanowić nad jego urządzeniem.

Miejsce przyjęć pacjentów musi spełniać określone wymagania, a jednocześnie sprawiac by osoby w nim się znajdujące czuły się przyjemnie i bezpiecznie. Musimy pamiętać jednak również o precyzyjnie określonych normach aby uzyskać odbiór Sanepidu i we właściwym terminie otworzyć placówkę medyczną. Wymagania dla gabinetów lekarskich opublikowane zostały w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia (dnia 9 marca 2000 roku). 

  • Text Hover

Bardzo ważną kwestią w gabinetach lekarskich jest dobór mebli. Oprócz designu, koloru i kształtu ważne są wskazania dotyczące czystości i użytkowności. Wszystkie urządzenia oraz meble muszą być wykonane z takich tworzyw, które będą dobrym podłożem do prostej i skutecznej dezynfekcji.Dodatkowo meble powinny być zawieszone na ścianach lub posiadać nóżki, co będzie stanowić ułatwienie w utrzymaniu czystości na całej powierzchni podłogi gabinetu.


Najważniejsze jednak by efektem połączenia kwestii estetycznych i funkcjonalnych było takie wnętrze, które będzie pzyjemne dla pacjenta. Pacjent czekając w poczekalni na umówioną wizytę powinien czuć się oczekiwany, powinien mieć świadomosć, ze lekarzowi zależy na jego dobrym samopoczuciu, także psychicznym, że wszyscy chcą by z gabinetu wyszedł w lepszej kondycji niż do niego trafił.

Sprostańmy wyzwaniu.

  • Text Hover


Projekt i realizacja wnętrza gabinetu psychiatrycznego, Powstańców Śląskich, Warszawa


Author


Avatar