wnętrza

Biura, Capital City MoscowZaprojektowanie i urządzenie jest wyzwaniem dla każdej osoby zainteresowanej prowadzeniem firmy. To także wyzwanie dla architekta wnętrz. Jego zadaniem jest zaprojektowanie pomieszczenia dla osób, które spędzają w nim  dużą częś ćswojego  czasu  w nim. Nowe miejsce pracy musi nie tylko spełniać warunki estetyczne, ale też być funkcjonalne dla wszystkich osób w nim przebywających.

Pierwszym etapem jest wybór lokalizacji . Powinno ono być dobrze skomunikowane, tak by dojazd do biura nie stanowił problemu ani dla pracowników ani dla klientów. Budynek przedsiębiorstwa powinien znajdować się w przyjaznym, nasłonecznionym otoczeniu. Promienie słońca wpływają na samopoczucie pracowników, ich dobry humor, co przekłada się na wzrost wydajności pracy. Duże nasłonecznienie przyczynia się także do oszczędności dla firmy, a mianowicie zmniejszenia kosztów energii.

Po wyborze lokalizacji można rozpocząć pracę nad projektem. N tym etapie warto skorzystać z pomocy doświadczonych projektantów.  Podobna sytuacja jest z ekipą budowlaną, która będzie wykonywała zlecenie. Pracownicy wykonają zlecenie, na które będziemy patrzeć i w którym będziemy przebywać przez długi czas, a z nami nasi klienci. Biuro ma być naszą wizytówką dlatego wybór dobrego architekta oraz wykonawcy jest niezmiernie ważny.

Projektowane biuro musi spełniać wymogi powierzchniowe, w zależności od ilości pracowników, które są określone prawnie. Do takich uwarunkowań należy także temperatura, która powinna wynosić 21-22 stopnie Celsjusza oraz wilgotność około 50%. Projekt biura musi zostać dostosowany do struktury organizacyjnej firmy. Inaczej będzie wyglądał projekt biura rachunkowego, a jeszcze inaczej dla biur specjalizujących się w handlu. Ważnym elementem pomieszczeń jest także ich wyposażenie. Wysokość biurka, odległość ekranu od oczu pracownika czy wysokość krzesła to także aspekty, które wynikają z regulacji prawnych i należy je spełniać.

Pomieszczenie biurowe jest wazne zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Jest wizytówka firmy, może wpływać na liczbę klientów, efektywność pracy, jak i atmosferę w firmie. Człowiek w pracy spędza większość swojego czasu musi się w nim czuć dobrze, żeby efektywnie pracować.


  • Text Hover
  • Text HoverZapraszamy do konsultacji z naszymi architektami.

Author


Avatar